VERGİ DANIŞMANLIĞI

Teşvik Muafiyet İstisna Tasdik Hizmeti

YMM Hüseyin KALENDER SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİR?   

-Yatırım Teşvik Mevzuatı (yatırım indirimi istisnası, KDV istisnası, vergi-resim-harç istisnası vb.) ile ilgili danışmanlık 

-Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu çerçevesindeki uygulamalar ile ilgili danışmanlık

-Ar-Ge Teşvik Mevzuatı ile ilgili danışmanlık

-Teknopark Mevzuatı ile ilgili Danışmanlık

-Serbest Bölge Mevzuatı Hakkında Danışmanlık

-Marka Teşvik Mevzuatı Hakkında Danışmanlık

-Fuar, sergi, Panayır Teşvik Mevzuatı Hakkında Danışmanlık

-Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkındaki Mevzuat ile ilgili danışmanlık

-“Görünmeyen İşlemler” olarak tanımlanan işlemlerdeki vergisel yükümlülüklerin analizi

-Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu ile ilgili yükümlülükler ve uygulamaları

-Diğer vergi teşvikleri

-Bu Konularda YMM Tasdik ve Bağımsız Denetim Raporlarının Düzenlenmesi

Vergi, Teşvik, İstisna , gümrük, dış ticaret mevzuatları teknik ve karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu konularda uyuşmazlıkların çözümü ise tam anlamıyla bir uzmanlık işidir.

Vergi uyuşmazlıkları bir vergi incelemesi ile ortaya çıkabildiği gibi, vergi idaresi ile olan ilişkileriniz sırasında da yaşanabilmektedir.

Vergi ve Gümrük Uyuşmazlıkları hem Vergi Hukukunu, hem Gümrük Mevzuatını, hem de Yargılama Hukukunu ilgilendirmektedir. Buna bir de mevzuatın karmaşıklığı ve değişkenliği eklendiğinde sorunlar ve sorunların çözümü daha da karmaşık bir hale gelmektedir. Bu olaylar bir çok mükellefin ticari hayatı boyunca ya hiç yaşamadığı veya çok az yaşadığı bir süreç olduğu için, mükelleflerin çoğu, böyle bir durumla karşılaştıklarında, genellikle, ne zaman ne yapacaklarını tam olarak bilemeyebilirler. Buda, bazen mükellef açısından telafisi imkansız sonuçlara yol açabilmektedir.

Deneyimli profesyonellerimizle bu süreçleri planlamakta, yönetmekte ve mükellefin karşılaştığı olaylardan en az zararla veya hiç zarara uğramadan çıkabilmesini sağlamaktayız. Sürecin başından sonuna dek yanınızda olacak profesyonellerimiz , yaşadıklarınızın bir kabus haline gelmesini engelleyerek, sizin günlük işlerinize zaman ayırabilmenizi sağlayacaktır.

©2017 - Teknik Analiz. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi